توجه

بازدید کننده محترم ، این سایت به همراه دامنه ، با سامانه مدیریت محتوا (CMS) دروپال Drupal با کلیه امکانات ، واگذار می شود . در صورتی که فعالیت های شغلی یا کسب و کار مرتبط دارید برای نقل و انتقالات دامنه و وب سایت به شکل کامل با شماره تماس 09388760510 یا 09126116240 تماس بگیرید و در صورت عدم پاسخگویی در تلگرام یا واتس آپ پیام بگذارید .

اطلاعات کلی : 

نام دامنه : irinvent.ir

توضیح مفهوم دامنه : ir مخفف iran (ایران) – invent = اختراع

نام سایت : مرجع ابداعات و اختراعات ایران

مدل فعالیت : درج ابداعات و اختراعات داخلی ، اطلاع رسانی برای تامین کالا یا خدمات ابداعی ، ثبت نام مخترعین و مبتکرین برای تبلیغات محصول و خدمات نوآورانه ، نشریه الکترونیکی ادواری معرفی ابداعات ، شرکت در نمایشگاه ابداعات و اختراعات سالیانه بنیاد ملی نخبگان و انجمن مخترعین ایران و ... و ارائه گزارش از اختراعات موجود

مدت زمان اعتبار دامنه : 29-01-2020 مصادف با چهارشنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۸

قدمت دامنه : 8 سال (زمان ثبت اولیه : 2011-01-15 مصادف با شنبه، ۲۵ دی ۱۳۸۹)

تبدیل انسان به ابر انسان با تکنولوژی های جدید

علم همیشه حرکتی رو به جلو دارد و البته همه چیز ، از جمله جسم انسان هم با این پیشرفت همراه است. طی قرن ها انسان ها آموخته اند که چگونه برای زندگی طولانی تر و سالم تر باید با تغییرات جهان تطبیق پیدا کنند.

برخی از این پیشرفت ها برای ادامه حیات ضروری به نظر می رسند، برخی هم به گونه ای بوده اند که باعث تخصصی شدن و ماندگاری بیشتر بدن انسان شده اند. از دیرباز برخی هم به دنبال راه هایی برای تولید ارگانهایی با قدرت، سرعت و کیفیت بیشتر برای دست یابی به ناممکن ها بوده اند.

در ادامه شاهد چند تکنولوژی ویژه هستید، که ما را از انسان ضعیف به ابرانسان تبدیل خواهند کرد.

دید بیونیک

تا به حال آرزو کرده اید که توانایی دید در شب را داشتید؟ یا دارای قدرت بینایی بی نقص و چند برابری بودید؟ خب، چشم بیونیک قادر خواهد بود که این امکان را به شما هدیه کند.

امروزه این تکنولوژی می تواند قدرت بینایی را به افراد نابینا بازگرداند، اما تحقیقات سازگاری دید، در حال نزدیک شدن به هدف خود برای دید در شب کامل و توانایی دید دوردست ها است. چشم بیونیک به شما قابلیت دیدی فراتر از استعداد انسانهای عادی را خواهد بخشید.

C-Leg

سی-لگ یک پای مصنوعی متعلق به ارتش است که توسط یک سیستم هوشمند، گام برداشتن کاربرش را ۵۰ بار در ثانیه سنجش و کنترل می کند و به فرد توانایی راه رفتن تقریبا عادی را می دهد.

این پا که یکی از پیشرفته ترین اندام مصنوعی دنیا است، فعلا فقط برای استفاده سربازان معلول ارتش آمریکا مورد استفاده قرار می گیرد. این پای تیتانیومی قدرت و دوامی بیش از پای سالم هر انسانی را دارد.

البته اگر عضو ارتش آمریکا نباشید باید مبلغی حدود ۳۰ تا ۴۰ هزار دلار را برای به دست آوردن آن پرداخت کنید.

اسکلت خارجی XOS

اگر فیلم مرد آهنین را دیده باشید، احتمالا با خودتان گفته اید که: “کجا می شود یکی از اینها را پیدا کرد؟” اگر بر درخواست تان اصرار دارید، سری به شرکت ریتون بزنید.

اسکلت خارجی XOS را می توانید همانند یک کت بپوشید و بعد از آن وزنه های ۹۰ کیلویی را به راحتی جابجا کنید! یا اینکه بدون هیچ زحمتی با یک دست ۵۰۰ شنا بروید.

اگر فقط از امکان پرواز و حمل اسلحه های عجیب و غریب چشم پوشی کنید، حالا شما هم یک مرد آهنین هستنید.

از سال ۱۹۶۰ تا کنون جت های تک نفره و کمربند های موشکی زیادی به شکل موفقیت آمیزی آزمون شده اند. اگر شما نمی دانید که با ۱۲۵ هزار دلار پول اضافی تان چکار کنید، می توانید صاحب یکی از این کمربند های موشکی شوید و هربار ۳۰ ثانیه با آن پرواز کنید! یا یک جت پک پیشرفته تر بخرید و به مدت ۹ دقیقه در آسمان پرواز کنید. حداقل اینکه یک مسافرت صبح گاهی دل انگیز به دیار باقی خواهید داشت.

گوش بیونیک

تمامی گوش های الکترونیک امروزی شامل یک بخش کاشتنی (implant)، نرم افزار، پردازنده و یک بخش پوشیدنی برای قسمت خارجی گوش هستند.

این سیستم به شما اجازه می دهد که دنیا را بسیار بهتر بشنوید و قدرت شنوایی بسیار بهتر از هر انسانی در دنیا را داشته باشید.

این ابزار ها امروزه برای بهبود قدرت افراد ناشنوا و کم شنوا به کار می روند، اما مطمئنا این قابلیت را هم دارند تا توانایی گوش های سالم را هم چند برابر کنند.تی شرت ضد گلوله!

سبک و کاملا راحت است، اما مطمئنا با پارچه نخی دوخته نشده است. جنس این لباس یکی دیگر از هدایای نانوتکنولوژی است.

تار و پود پارچه این لباس را نانو لوله های کربنی تشکیل می دهند. این لباس هفده برابر محکم تر از محصولات کیولار و چهار برابر محکم تر از تار عنکبوت است. حتما می دانید که تار عنکبوت هم ۵ برابر محکم تر از تارهای فولادی مشابه اش است.

هنوز ممکن است گلوله ردی از خود بر جای گذارد، اما به گمانم تحمل یک خون مردگی چند روزه بر روی پوست، راحت تر از سوراخ گلوله باشد.

سایبرنتیک

نظرتان درباره یک ماشین که بتواند از ذهن تان دستور بگیرد و کارها را حتی سریعتر از جسم تان انجام دهد چیست؟ با دیدن یک میمون که راه رفتن رباتی را بر روی تردمیل از هزاران کیلومتر دورتر کنترل می کند چه احساسی خواهید داشت؟ اولی که چندی پیش به انجام رسید و برای دیدن دومی هم نیاز نیست که زیاد منتظر بمانیم.

محققین سایبرنتیک امروزه شعار کاری خود را اینگونه بیان می کنند:”اگر بتوانید خوابش را ببینید، می توانید انجامش دهید.” به نظر می رسد که این دوستان مراکز تحقیقاتی را با دیزنی لند اشتباه گرفته اند!

ایمپلنت های اعصاب

Neurotechnology یک حوزه تحقیقاتی جدید است که با کاشتن برخی ابزار ها در مغز، به شما این امکان را می دهد که با تفکر و قدرت ذهن دستگاه های اطرافتان را کنترل کنید.

به گونه ای که یک فرد فلج کامل تنها با یک تراشه کوچک می تواند دستگاهی به بزرگی یک را اتاق تحت فرمان خویش درآورد. بسته به دستگاهی که کنترل می کنید، سوپرمن باید شاگردتان شود.

باز تولید