توجه

بازدید کننده محترم ، این سایت به همراه دامنه ، با سامانه مدیریت محتوا (CMS) دروپال Drupal با کلیه امکانات ، واگذار می شود . در صورتی که فعالیت های شغلی یا کسب و کار مرتبط دارید برای نقل و انتقالات دامنه و وب سایت به شکل کامل با شماره تماس 09388760510 یا 09126116240 تماس بگیرید و در صورت عدم پاسخگویی در تلگرام یا واتس آپ پیام بگذارید .

اطلاعات کلی : 

نام دامنه : irinvent.ir

توضیح مفهوم دامنه : ir مخفف iran (ایران) – invent = اختراع

نام سایت : مرجع ابداعات و اختراعات ایران

مدل فعالیت : درج ابداعات و اختراعات داخلی ، اطلاع رسانی برای تامین کالا یا خدمات ابداعی ، ثبت نام مخترعین و مبتکرین برای تبلیغات محصول و خدمات نوآورانه ، نشریه الکترونیکی ادواری معرفی ابداعات ، شرکت در نمایشگاه ابداعات و اختراعات سالیانه بنیاد ملی نخبگان و انجمن مخترعین ایران و ... و ارائه گزارش از اختراعات موجود

مدت زمان اعتبار دامنه : 29-01-2020 مصادف با چهارشنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۸

قدمت دامنه : 8 سال (زمان ثبت اولیه : 2011-01-15 مصادف با شنبه، ۲۵ دی ۱۳۸۹)

قمقمه ای که آب را تصفیه می کند

پیغام خطا

Notice: Undefined index: invent_iran in addtoany_entity_view() (line 37 of /home/irinvent/domains/irinvent.ir/public_html/sites/all/modules/addtoany/addtoany.module).

 یک مبتکر جوان از ساخت قمقمه ای خبر داد که به گفته وی قادر به تصفیه آب است.

غلامرضا خوشکام با بیان اینکه قمقمه همراه جهت تصفیه آب از بو، رنگ و آلودگی طراحی و ساخته شده است، گفت: این قمقمه دارای فیلتر قابل تعویض می‌باشد که بدون نیاز به فشار آب شهری، لوله‌کشی، بست و شلنگ قابل استفاده بوده و بعد از یک دقیقه یک لیتر آب را تصفیه کرده و املاح معلق، کلر، خزه، رنگ، بو، زنگ و املاح آهکی آب را حذف و آب را قابل شرب می‌کند.

وی افزود:‌ فناوری تصفیه آب قمقمه بر پایه استفاده از کربن فعال و مواد شیمیایی دیگر و جداسازی فیزیکی آلاینده است.

خوشکام با بیان اینکه این دستگاه تصفیه‌کننده، آب ناسالم را به آب آشامیدنی سالم تبدیل می‌کند اضافه کرد: این دستگاه در مکان‌های مختلف اعم از کارگاه، سفر، گردش، کوه، جنگل، دریا و غیره قابل استفاده است.

وی با بیان اینکه این قمقمه دارای پوشش مخصوصی است که تا دمای منفی 9 درجه سانتیگراد آب داخل آن یخ نمی‌زند و تا 24 ساعت حرارت آب را ثابت نگه می‌دارد، گفت: حمل آسان، قابلیت استفاده برای عموم، امکان تصفیه آب شرب در هر مکان از دیگر مزیت‌های این اختراع است.

به گفته خوشکام، زمانی که آب داخل قمقمه ریخته می‌شود، با هر مکشی از طریق نی، آب داخل قمقمه تصفیه و توسط فرد میل می‌شود.

مخترع قمقمه دارای فیلتر تصفیه‌ کننده آب که به عنوان یکی از طرح های برتر در فستیوال بازار دارایی فکری نمایشگاه علم تا عمل به نمایش درآمده است با بیان اینکه این طرح در دستور کار تجاری‌سازی قرار دارد، گفت: هزینه یک قمقمه حدود 35 هزار تومان درمی‌آید.

منبع : ایسنا