توجه

بازدید کننده محترم ، این سایت به همراه دامنه ، با سامانه مدیریت محتوا (CMS) دروپال Drupal با کلیه امکانات ، واگذار می شود . در صورتی که فعالیت های شغلی یا کسب و کار مرتبط دارید برای نقل و انتقالات دامنه و وب سایت به شکل کامل با شماره تماس 09388760510 یا 09126116240 تماس بگیرید و در صورت عدم پاسخگویی در تلگرام یا واتس آپ پیام بگذارید .

اطلاعات کلی : 

نام دامنه : irinvent.ir

توضیح مفهوم دامنه : ir مخفف iran (ایران) – invent = اختراع

نام سایت : مرجع ابداعات و اختراعات ایران

مدل فعالیت : درج ابداعات و اختراعات داخلی ، اطلاع رسانی برای تامین کالا یا خدمات ابداعی ، ثبت نام مخترعین و مبتکرین برای تبلیغات محصول و خدمات نوآورانه ، نشریه الکترونیکی ادواری معرفی ابداعات ، شرکت در نمایشگاه ابداعات و اختراعات سالیانه بنیاد ملی نخبگان و انجمن مخترعین ایران و ... و ارائه گزارش از اختراعات موجود

مدت زمان اعتبار دامنه : 29-01-2020 مصادف با چهارشنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۸

قدمت دامنه : 8 سال (زمان ثبت اولیه : 2011-01-15 مصادف با شنبه، ۲۵ دی ۱۳۸۹)

مخدری به نام شکر و اختراعاتی برای مرگ شیرین

ما ایرانی ها رسم داریم که بالای سر عروس و داماد قند بسابیم تا عروس بله بگوید و به خانه بخت خود راهی گردد ، بله ، غافل از این که این قند که در شروع شیرین ترین لحظه زندگی یک نفر حضور دارد ممکن است روزی بدترین و فجیع ترین لحظات رو به بار بیاره !!!

 مضرات مصرف شکر:

شکر برای سلامتی بدن خیلی مضر است و حتی یک ماده سمی برای بدن محسوب می شود.که در طولانی مدت، عوارض خود را نشان می دهد. در زیر به بیان مضرات مصرف شکر می پردازیم:

 

1.      شکر نقش عمده ای در پوسیدگی دندان  ها دارد.( ایجاد حفره در دندان، خونریزی لثه، تخریب استحکام استخوانی و از دست دادن دندان ها)

2.      عامل اصلی دیابت  است ( کاهش و افزایش قند خون )

3.      در ایجاد بیمارهای قلبی، تصلب شرائین، بیماری های روحی، افسردگی ، پیری، فشارخون بالا  و سرطان  نقش دارد.

4.      باعث عدم تعادل هورمونی بدن و آسیب به غدد داخلی بدن مثل غدد فوق کلیوی و لوزالمعده می شود که میزان قند خون را تا حدود زیادی تحت تأثیر قرار می دهد.

5.      باعث خستگی مزمن می شود.

6.      باعث افراط در خوردن مواد غذایی(اشتها اور) در افرادی می شود که دچار پرخوری عصبی (بولیمیا) هستند.

7.      افزایش علائم سندرم پیش از قاعدگی

8.      افزایش فعالیت در ۵۰درصد کودکان – بیش فعالی

9.      افزایش اضطراب و کج خلقی

10.  علائم اضطراب و ترس را در خانم های حساس تشدید می کند

11.  کاهش وزن  را در افراد چاق مشکل می سازد زیرا با مصرف زیاد قند، مقدار انسولین خون افزایش می یابد که این منجر به افزایش ذخیره کربوهیدرات و چربی در بدن می شود.

12.غذای اصلی سلول های سرطانی در بدن هستند.

________________________________________________________

ساخارین

 اولین قند مصنوعی بود که به طور تصادفی توسط شیمیدانی به نام فالبرگ، هنگامی که وی روی یک ماده نگهدارنده غذایی جدید کار می‌کرد، کشف شد. در طی جنگ جهانی دوم به دلیل کوپنی شدن شکر میزان مصرف ساخارین افزایش پیدا کرد و تا سال ۱۹۱۷ساخارین در آمریکا و بعد از آن در اروپا نیز استفاده شد.
در سال ۱۹۶۰نتایج تحقیقات نشان داد که ساخارین در موش سبب ایجاد سرطان می‌شود. نتایج تحقیقات بعدی تایید کننده افزایش بروز سرطان مثانه در موش‌ها بود و پس از آن FDAمصرف آن را محدود نمود و در سال ۱۹۷۷مصرف آن در کانادا نیز ممنوع شد. ولی نتایج تحقیقات بعدی ایجاد سرطان در انسان را به اثبات نرساندساخارین ۳۰۰برابر شیرین‌تر از شکر بوده و بر خلاف شکر کالری کمی داشته و سبب افزایش قند خون نمی‌شود.

 

تولید ساخارین آسان بوده، در مقابل حرارت پایدار می‌باشد. ولی بزرگترین عیب آن، نقشش در ایجاد سرطان مثانه در موش است. منتهی در انسان از نظر کارسینوژنیسیته (سرطان‌زایی) بی‌خطر تشخیص داده شده است. ولی طبق دستور FDAدر آمریکا کلیه ترکیبات حاوی ساخارین باید داری هشدار فوق باشند که این ترکیب حاوی ساخارین بوده و در موش‌های آزمایشگاهی سبب سرطان می‌شود علت ایجاد سرطان در موش، واکنش شیمیایی ایجاد شده با ترکیبات خاص موجود در ادرار موش است. ولی ادرار انسان فاقد این ترکیبات است. به دلیل ایجاد سرطان مثانه در مادر و جنین در حیوانات آزمایشگاهی بهتر است زنان در دوران بارداری از آن مصرف نکنند .

 

برای دیابتی ها (چه چیز به خورد شما می دهند ؟؟؟ )

متاسفانه دیابتی ها اغلب افراد چاقی هستند که از فشار خون بالا ، چربی بالا و اضافه وزن زیاد رنج می برند .

چه آن دسته از دیابتی هایی که انسولین مصرف می کنند چه آن هایی که قرص قند می خورند از مضرات این دارو های شیمیایی رنج می برند . داروهایی همچون متفورمین ، آواندیا و . . . که اثرات بدی از جمله سردرد ، نوسان در میزان قند خون و فشار خون ، تب ، کهیر و . . . دارند .

منابع طبیعی نسبتا ً خوب و قابل دسترسی موجود است که قند خون را کاهش می دهند ، هم چون دارچین ، جوانه گیاهان مثل جوانه گندم ، جو و . . . . سرکه ها نیز در کاهش قند و چربی و نیز تنظیم انسولین نقش مهمی دارند از آن جمله می توان به سرکه سیب اشاره نمود .

 

قند های رژیمی :

قند های رژیمی و دیگر محصولات آن که به تازگی در بازار زیاد شده اند نیز از جمله جایگزین های دیگر قند و شکر ساکاروزی و گلوکزی هستند . ولی متاسفانه خیلی از این قند ها که با مارک های خارجی هم هستند حاوی ساخارین (که احتمالا ً سرطانزاست) ، اسپارتام (که مضرات خیلی بدی دارد) هستند و شاید کمتر داروسازی این مساله را به شما گوشزد کند که این قند برای شما خوب نیست . ضمن این که وقتی این قند ها در بقالی ها و شیرینی فروشی ها توسط فروشنده هایی به فروش رسد که اسم ساخارین را هم نشنیده اند دیگر چه می توان گفت !؟

گیاه استویا
معرفی گیاه استویا منبع قند رژیمی تقریبا ً بی ضرر

متنی که خواندید بخش هایی از مقاله ای با همین عنوان است برای دریافت مقاله کامل نسخه pdf ان را دانلود کنید . لطفا ً پس از دانلود این مقاله را در اختیار افراد دیگر به ویژه افراد مبتلا به دیابت قرار دهید .

 عناوین موجود در مقاله :

    شکریک ماده ی اعتیاد آور است!
    شکـــر، چرا مخـــدر ؟
   مضرات مصرف شکر
 آشنایی با چند قند مصنوعی رایج و مضرات ان
 برای دیابتی ها (چه چیز به خورد شما می دهند ؟؟؟ )
  قند عسل
  هشدار برای دیابتی ها
  نوشابه های رژیمی نخورید ! دیابتی ها گول نخورید .
  قند های رژیم   گیاهی به نام استـــویا